1970'de Çorum'un İskilip ilçesi, Gökçeağaç Köyü'nde doğdu. İlkokulu Çorum'da, ortaokulu ise 1985 yılında geldiği Ankara'da tamamladı. Ankara'ya yerleştikten sonra iş hayatına atıldı. Çeşitli iş alanlarında çalıştı. Bunlar arasında mobilya ve ağaç işleri sektörü de vardır.İki yılı aşkın bir süre çalıştığı mobilya sektörü, şimdiki işi olan bağlama yapımcılığını seçmesinde çok belirleyici oldu. Bu yıllarda ahşabı, ahşap işçiliğini, türlerini ve yapılarını öğrenme şansı buldu. Edindiği bu bilgi ve birikimleri sonraki yıllarda bağlama yapımında kullandı.

Takip eden yıllarda ise ustası olan Celal (Kandehir) Usta ile çalışmaya başladı. Çıraklıkla beraber ustalık dönemini de kapsayan bu süreçte Celal Usta ile 10 yıla yakın çalıştı. 1993'ten itibaren, evinin bir bölümünü bu iş için ayırarak kendi bağlamalarını yapmaya başladı, ancak kendi düzenli atölyesini kurup çalışmaya başlaması 1995 yılına rastlar. Atölyesini, 1998 yılında şimdiki bulunduğu adrese taşıdı.

Bağlama icracılığı konusunda da kendini geliştirmeyi amaçlayarak 90'lı yılların başında İhsan Öztürk'tenbir yıla yakın ders aldı ancak türlü sebeplerden dolayı bu süreci gerektiği gibi tamamlayamadı. Ancak bağlama yapımcılığından arta kalan zamanlarda fırsat buldukça icracılık çalışmalarına devam etmektedir.

Muharrem Usta, Öztürk Saz Evi'nde çeşitli müzik kurslarına, öğrencilere, sahne sanatçılarına, yurt dışındaki müzisyenlere, talep edilen formata uygun bağlama yapmaya devam etmektedir.

Muharrem Öztürk, evli ve iki çocuk babasıdır.

Adres: Natoyolu cad. No: 45/D Tuzluçayır/ANKARA
Tel: 0 312 365 16 16
GSM: 0 535 304 88 19